alkor | ferroalloys | ferroniobium | ferrovanadium | ferrochromium | ferromolybdenum
  • Gazela Biznesu 2005

O firmie

Firma ALKOR powstała w 1996 roku, kontynuując działalność handlową w branży metalurgicznej rozpoczętą w 1992 roku. Od początku działalności zajmujemy się handlem żelazostopami i metalami nieżelaznymi oraz zaopatrywaniem hut , odlewni i firm handlowych w materiały wsadowe.
Stale zwiększamy asortyment oferowanych materiałów w branży metalurgicznej. Wykwalifikowana kadra pracownicza ciągle doskonali swoje umiejętności tak aby sprostać wymaganiom naszych kontrahentów. Utrzymujemy stałe zapasy magazynowe, dzięki czemu zapewniamy natychmiastową dostawę większości oferowanych towarów we wskazane miejsce. Terminowe dostawy materiałów o najwyższej jakości są dla nas priorytetem, dlatego ciągle powiększamy i modernizujemy nasze zaplecze logistyczne.

W celu umocnienia pozycji na rynku krajowym i zagranicznym oraz zwiększenia zaufania naszych kontrahentów konsekwentnie realizujemy Politykę Jakości firmy. Wprowadziliśmy i doskonalimy system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015.

Rozwój firmy zostaje po raz pierwszy doceniony w 2003 roku poprzez przynależność do elitarnego Klubu Gazel Biznesu - grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.
„Gazele Biznesu” zostają wręczone po raz drugi za osiągnięcia w 2004 roku.
W tym samym roku P.P.H. „ALKOR” uczestniczy w konkursie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2004”. Natomiast uczestnictwo w tym samym konkursie w roku 2005, przynosi naszej firmie wyróżnienie.
W 2004 roku utworzyliśmy dział handlu zagranicznego, którego działalność wpływa na wzrost dynamiki rozwoju. Potwierdza to zajęcie I-szego miejsca w rankingu „LISTA 100” Największych Firm Podkarpacia, w kategorii dynamika przychodów.
Nieustanny rozwój firmy zaowocował zdobyciem I miejsca w woj. Podkarpackim i 29 miejsca w kraju w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm „Gazele Biznesu 2005”.

Gwarantujemy solidność i terminowość dostaw oraz wysoką jakość oferowanych materiałów co pozwoliło nam zostać zatwierdzonym dostawcą w wielu polskich hutach i odlewniach.
Nasza wykwalifikowana kadra pracownicza jest otwarta na pytania i sugestie wszystkich zainteresowanych współpracą z firmą ALKOR.